Yeni Range Rover Sport yollara çıkıyor

Yeni Range Rover Sport’un 0.29 Cd’lik rüzgâr direnci, modelin yeni modern tasarımının ne kadar verimli olduğunu da vurguluyor. Yeni Range Rover Sport’un gövdesinde yer alan özel tasarım detayları, dijital LED aydınlatma üniteleri ve benzersiz ön ızgara tasarımı, tamamen yenilenen Gündüz Farı ile bütünleşiyor. Yeni Dijital LED teknolojisi sayesinde aracın silueti gece karanlığında dahi her açıdan keskin ve canlı biçimde fark ediliyor.

Daha yükseldi

Yeni Range Rover’dan sonra MLA-Flex altyapısına sahip ikinci model olan Yeni Range Rover Sport, 1.820mm yüksekliğe ve 4.946mm uzunluğa sahip. Bu değerler bir önceki modele göre 17 mm daha yüksek ve 67mm daha uzun olduğu anlamına geliyor. Ayrıca Yeni Range Rover Sport bir önceki nesle göre 74mm artan aks mesafesiyle kullanıcısına, iç mekânda daha geniş bir yaşam alanı da sunuyor.
Manevra kabiliyetini arttı

Opsiyonel olarak sunulan All Wheel Steering teknolojisi sayesinde arka tekerleklerin de bu dinamizme katılmasını sağlayan Land Rover mühendisleri, düşük hızlardaki manevralarda Yeni Range Rover Sport’un arka tekerleklerine 7.3 derecelik açıya kadar hareket kabiliyeti kazandırıyor. Böylelikle araç kompakt bir hatchback otomobilin esnekliğine sahip oluyor. Yeni Range Rover Sport, markanın ilklerine bir yenisini daha ekliyor. 23 inç jantlar ilk defa Yeni Range Rover Sport modelinde kullanılmaya başlanıyor.

Yeni Motor Seçenekleri

Benzinli altı silindirli mild hibrit (MHEV) ve Ingenium dizel motorlarının yanı sıra artırılmış menzile sahip hibrit motorlar ile güçlü ve verimli V8 motorlu modeller de sunan Yeni Range Rover Sport’un tamamen elektrikli versiyonu ise 2024 yılında tanıtılacak. Yeni Range Rover Sport Türkiye’de ilk etapta 3.0 Dizel 300bg ve 3.0 Benzinli 400bg mild hibrit motor seçenekleri ile satışa sunulacak.Yeni Range Rover Sport, üretiminin ilk yılına özel First Edition donanımı ile Türkiye’de SE, Dynamic SE ve Dynamic HSE paketleri ile 2022 yılının son çeyreğinde Borusan Otomotiv Land Rover yetkili satıcılarında satışa sunulacak.

About admin

Check Also

SKODA’dan yeni Superb Combi – Otomobil Haberleri

SUPERB’in station wagon karosere sahip COMBI’nin karizmatik SCOUT versiyonu, 1 milyon 144 bin 900 TL …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.