BMW 7 serisi elektrikle gelecek

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik yeni BMW 7 Serisinin bir ilk olarak ilk etapta sadece tamamen elektrikli motorlu versiyonuyla dünyada satışa sunulacağını söyledi. Böylece BMW Group, 2025 sonuna kadar tamamen elektrikli 2 milyon otomobil hedefine daha da yaklaşmayı hedefliyor. Tiftik şu bilgileri verdi:

“Yeni BMW 7 Serisi için kısa bir süre sonra ön siparişleri almaya başlamayı ve teslimatları da 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yeni BMW 7 Serisi’nin yanında, satışa sunulduğu dönemden bu yana BMW tutkunlarıyla buluşturmayı arzu ettiğimiz, BMW X ailesinin en önemli modeli, Yeni BMW X7’nin de ön gösterimini gerçekleştiriyoruz. Bu aracımızın ön siparişlerini de Yeni BMW 7 Serisi’nde olduğu gibi kısa bir süre sonra almaya başlayacağız. Yeni BMW X7’nin teslimatları ise gelecek yılın ilk çeyreğinde gerçekleşecek.” dedi.

Kabinde Shy Tech tasarımı

Shy Tech yaklaşımı sayesinde önceki modele göre daha az sayıda düğme ve kontrol bulunan modelde BMW Kavisli Ekranı’nın (Curved Screen) dijital fonksiyonları ile konforu artırmasıyla öne çıkıyor. Tamamen dijital 12.3 inç Bilgi Ekranı ve 14.9 inç boyutundaki kontrol paneline sahip BMW Kavisli Ekran; muhteşem bir ambiyans deneyimi yaşatan BMW Interaction Bar ile etkileşim halinde çalışıyor ve lüksü yeniden yorumluyor. BMW Kavisli Ekran ve BMW Interaction Bar’ın yanı sıra, yine standart olarak sunulan yeni nesil BMW Head-Up Display ile sürücülere tüm sürüş pozisyonlarında optimum rehberlik ediyor.

Elektrikli Yeni BMW 7 Serisi

Yeni BMW 7 Serisi Avrupa’da ilk etapta tamamen elektrikli BMW i7 xDrive60 versiyonuyla satışa sunulacak. WLTP normlarına göre 625 km’ye varan menzil sunan bu modeli ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motoru hareket ettiriyor. Toplamda 544 beygir güç ve 745 Nm tork üreten Yeni BMW i7 xDrive60, DC şarj istasyonunda yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa sadece 34 dakikada ulaşabiliyor. Yeni BMW 7 Serisi’nin dizel motora sahip versiyonu ise 740d xDrive modeli ile sunulacak. 300 beygir güç çıkışına sahip olan bu modelin Yeni BMW i7 xDrive60 modelinin hemen ardından yollara çıkması bekleniyor.

About admin

Check Also

PEUGEOT 208 VE 2008’in tasarımında değişiklik

01.07.2022 15:19 Son Güncelleme: 01.07.2022 15:19 Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı EAT8 tam otomatik şanzımanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.