Lastikçilerden “elektrikli” ürün atağı – Araba Haberleri

Elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araçların gerektirdiği teknik spesifikasyonları karşılamak için lastik üreticileri özel ürün imalatına yöneliyor. Minimum enerji tüketimi sağlamak için elektrikli araç lastiklerinin dönme direncinin olabildiğince düşük tutulması gerekiyor. lektrikli araçlar, geleneksel içten yanmalı motorlardan farklı olarak tekerlere anında tork iletiyor. Elect lastikler bu gücü aşırı aşınmaya yol açmadan lastiklere aktarmak için anında kavrama sağlayan özel bir hamur içeriyor.

Elektrikli lastiği gözde

Bataryaların ağırlığı, elektrikli araçların benzersiz bir dikey ağırlık dağılımına sahip olması anlamına geliyor. Bu dağılım nedeniyle sürüşün her aşamasında lastiklere ciddi stres yükleniyor. Bu ağırlığı desteklemek için özel olarak geliştirilen lastikler, malzeme, yerleşim düzeni, tasarım ve yapının doğru deformasyonu arasında optimal kombinasyon yaratarak araç performansının daha fazla kontrol edilmesini sağlıyor. Üreticilerden Pirelli elektrikli ve şarj edilebilir hibrit otomobiller için onaylanan lastik sayısının 2021 yılında ikiye katlandığını açıkladı.

‘Elect’ işaretli lastiklerin 2019’da lanse edilmesinden bu yana otomobil üreticileri bu teknolojiyi giderek daha fazla tercih ediyor. Marka bu türde homologasyon portföyüne 250’den fazla lastik ekledi.

About admin

Check Also

PEUGEOT 208 VE 2008’in tasarımında değişiklik

01.07.2022 15:19 Son Güncelleme: 01.07.2022 15:19 Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı EAT8 tam otomatik şanzımanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.