Alfa’nın SUV’u Tonale’nin hibriti de geliyor  

Önümüzdeki ay İtalya’daki müşterilere teslim edilmeye başlanacak olan Tonale, Jeep Compass ve Renegade’in de temelini oluşturan FCA Small Wide platformu üzerine inşa edildi. Aracın fiyatı İtalya’da 35.5 bin eurodan başlayacak.  

128 bg dizel  

Tonale, biri 128 hp ve diğeri 158 hp olmak üzere iki hafif hibrit motor seçeneği ile piyasaya çıkacak. Her ikisi de, 48 voltluk bir elektrik motorunun entegre edildiği yedi vitesli çift debriyajlı şanzımanla birleştirilmiş 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motora sahip bulunuyor.

Markanın tahrik sistemleri mühendisi olan Maria Grazia Lisbona ise  158 beygirlik versiyonda Stellantis için bir ilk olan değişken geometrili bir turboşarj  olduğunu söyledi. 128 hp dizel versiyonun  bu yıl içinde İtalya dahil bazı Avrupa pazarlarında satışa sunulması hedefleniyor.

Önümüzdeki yılın başlarında Alfa, markanın ilk plug-in hibridini model serisine ekleyecek. Tonale’nin bu versiyonu  geçen yıl piyasaya sürülen Jeep Compass plug-in hybrid ile temellerini paylaşacak. 2023’ün başlarında geldiğinde Tonale plug-in hibrit varyantı dört tekerlekten çekişe sahip olacak ve 177 hp, dört silindirli benzinli motor ve arka aksa güç sağlayan 100 kilovatlık bir elektrik motorundan toplam 271 hp üretecek. 

About admin

Check Also

“Bayram öncesi araçlar kontrol edilmeli”

04.07.2022 11:32 Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı RS Otomotiv Grubu uzmanları, tatil boyunca ortalama 1000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.