Mazda’nın yenilenen müzesi devrede – Otomobil Haberleri

Mazda tutkunlarını ve otomobilseverleri heyecanlandıran Mazda Müzesi, yenilenmiş haliyle tekrar ziyarete açılıyor. Markanın insanlarla olan iletişimini güçlendiren müze, sıcak bir aydınlatma ve ahşap düzeniyle ziyaretçilerine sakin, rahat ve zarif bir konfor alanı sunarak Mazda’nın güncel DNA’sını yeni iç ve dış tasarım öğeleriyle dışa vuruyor.

Online ziyaret mümkün

Aynı zamanda web portalı üzerinden de online olarak ziyaret edilebilecek Mazda Müzesi’nde, birbirinden farklı temaya sahip 10 farklı sergi alanı bulunuyor.

100 yıllık Mazda geçmişinin yanında müzede, Japon üreticinin önümüzdeki yüzyılda üreteceği otomobillerin öngösterimi niteliğindeki teknolojiler ve konseptler de sergileniyor.

Ülkemizde de gönüllerde yer etmiş 90’lı yılların popüler Mazda modellerinden motorsporlarında büyük başarılar elde eden Mazda yarış otomobillerine kadar yüzlerce model müzedeki yerini alıyor.

Müze girişinde güncel Mazda modelleri deneyimlenebilirken, ziyaretçiler fabrika turunda montaj hattını da gezebilecek. Rehberli bir sanal turla eşlik edecek online müze önümüzdeki günlerde kullanıma sunulurken, İngilizce ve Japonca dil seçenekleri tercih edilebilecek.

About admin

Check Also

“Bayram öncesi araçlar kontrol edilmeli”

04.07.2022 11:32 Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı RS Otomotiv Grubu uzmanları, tatil boyunca ortalama 1000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.