Honda ve Sony mobilite şirketi kuruyor

Japonya’nın global temsilcilerinden Honda ve Sony, 2022 yılının Mart ayında duyurduğu ortak girişim anlaşmasını kapsamında elektrikli araç satışı ve mobilite hizmetleri için şirket kuracağını açıkladı.

Yüzde 50 ortaklık yapısı ile Japonya’da kurulması planlanan ‘Sony Honda Mobility Inc.’ şirketinin iki markanın teknoloji ve mühendislik alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve çözümlere odaklanması planlanıyor. 

Ürün çözümlerine odaklı

2022 yılı içerisinde yeni şirketin kuruluşunu tamamlamayı planlayan Honda ve Sony, 2025 yılında ise elektrikli araçların satışı ve mobilite hizmetlerinin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladığını açıkladı.Japonya’nın teknoloji alanındaki global temsilcilerinden Honda ve Sony, 2022 yılının Mart ayında ortak girişim anlaşması imzaladığını duyurdu.

Bu anlaşmanın devamı niteliğinde ise elektrikli araç satışı ve mobilite hizmetleri için şirket kuracağı açıklandı. ‘Sony Honda Mobility Inc.’ şirketinin yüzde 50 ortaklık yapısı ile Japonya’nın başkenti Tokyo’da kurulması planlanıyor.

Şirketin sermayesi ise 10 milyar yen olarak duyuruldu. Ortaklık anlaşması kapsamında her iki şirketin teknoloji ve mühendislik alanlarındaki uzmanlıklarını bir araya getirerek tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün ve çözümlere odaklanılacak.

Mobilite için Honda ve Sony uzmanlığı bir araya geliyor.

About admin

Check Also

PEUGEOT 208 VE 2008’in tasarımında değişiklik

01.07.2022 15:19 Son Güncelleme: 01.07.2022 15:19 Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı EAT8 tam otomatik şanzımanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.