ABD’li Promobot, yeni insansı robotu için 200 bin dolara yüz arıyor


ABD’li teknoloji şirketi Promobot; otel, AVM’ler ve havaalanlarında çalıştırılacak insansı robotlar için yeni bir yüz arayışında. Üstelik yüzünü vermek isteyen bir gönüllü, 200 bin dolar alacak.


ABD'li Promobot, yeni insansı robotu için 200 bin dolara yüz arıyor

Son zamanalarda insansı robotların sayısı artmaya başladı ve birçok şirket, yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Peki gelecekte yüzünüzü bir robota vermek ister miydiniz?

ABD’li teknoloji şirketi Promobot; 2023’ten itibaren otellerde, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarında kullanılacak insansı robotlar için yeni bir yüz arayışına girdi.

YÜZÜNÜ VERENE 200 BİN DOLAR

Firma, yüzünü kullanma hakkını sonsuza kadar devredecek cesur bir gönüllüye, 200 bin dolar gibi büyük bir para verileceğini açıkladı.

robor

Promobot, korkutucu derecede gerçek duran insansı robotlarıyla tanınan New York merkezli bir robot üretim firması.

Şirket, her cinsiyetten ve yaştan insanın başvuru yapabileceğine dikkat çekerek, “Asistan robotlar 2023’te faaliyetlerine başlayacak ve robotun yüzü seçilen kişinin yüzü olacak.” açıklamasını yaptı.

Promobot, ünlü insansı robot Sophia gibi, bilgisayar tarafından oluşturulan bir yüzü tercih etmek yerine neden gerçek bir yüz kullanmaya çalıştığını henüz açıklamadı.

robot

About admin

Check Also

Twitter’ın iki güvenlik ekibi lideri şirketten ayrıldı

Twitter, güvenlik şefinin artık şirkette olmadığını ve bilgi güvenliği şefinin önümüzdeki haftalarda ayrılacağını açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir