• Home
  • En Son Haberler
  • BAE ile iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar planlanıyor
En Son Haberler

BAE ile iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar planlanıyor


TCMB ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında iş birliğine yönelik imzalanan mutabakat zaptı ile ilgili açıklama yapılarak, iş birliğinin geliştirileceği mesajı verildi.


TCMB: BAE ile iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar planlanıyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ile imzalanan mutabakat zaptı ile ilgili olarak “Merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır.” denildi.

MERKEZ BANKASI AÇIKLAMA YAPTI

TCMB’nin resmi sitesinden ve Twitter hesabından kamuoyunun bilgisine sunduğu; Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ile imzalanan mutabakat zaptı ile ilgili açıklaması şöyle:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında 24 Kasım 2021 tarihinde merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalanmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında iki ülke merkez bankası arasında merkez bankacılığı konularında iş birliğinin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yürütülmesi planlanmaktadır.”

TCMB

Related posts

İtalya’da yangın çıkaran kundakçı, kameraya yakalandı

admin

Sinop’ta bir karga mahalleli tarafından ilgiyle besleniyor

admin

Galata Köprüsü’nde sis altında balık tutma keyfi

admin

Leave a Comment

Login

Do not have an account ? Register here
X

Register