En Son Haberler

Esen Ermiş Ertürk’ün Kaleminden Devlet Herkesi Yönetebilir Mi ?

Nizamülmülk,Kutatgubilig,El Medinet-ül Fazıla ve Kabusname eserlerini inceleyen ve eserlerde “Ahlak ,Adalet,Siyaset,Ekonomi” kavramlarını yorumlayan Esen Ermiş Ertürk’ün kaleme aldığı “DEVLETİ HERKES YÖNETEBİLİR Mİ? ” eserini konuştuk.

 

Esen hanım siyaset,iş dünyası,akademik yaşamınız ve sosyal yaşamda bu kadar aktif olduğunuz bir dönemde bu eser çok dikkatimizi çekti.Ayrıca ücretsiz dijital platformlarda yayınladınız.Sizden daha detaylı bilgi alabilir miyiz? 

“Tabi ki öncelkle bu eser uzun yıllar önce yüksek lisans döneminde yazdığım bir tez.Biliyorsunuz Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunuyum.Yurt dışından döndükten sonra tekrar bir eğitime aldım kendimi ve o süreçte yeniden kaleme aldım.Çok eski ve kıymetli eserler bunlar dolayısıyla olabildiğinde kişsel yorum katmadan bilgi aktarma,özet verme amacındaydım. Araştırmam boyunca devletin ve milletin nasıl hem toplumsal hem ekonomik refaha ulaşabileceğini araştırmıştım.Önce ahlak konusuna değindim. Her ne kadar soyut bir konu olsa da devletin refahın da ne kadar büyük bir rol oynağını fark ettim. En önemlisi ise adalet konusuna değindim. Ücretsiz yayınladım evet çünkü bilgiye ulaşma konusunda halkımızın sınırsız olmasını istedim.Lütfettiler okudular ve çok güzel sözler alıyorum sosyal medyadan.Bilimin,toplumsal refahın artması için kullanılması gerektiğini bir kez daha vurgularken sizlere de çok teşekkür ediyorum.”

Biz teşekkür ederiz Esen hanım ayrıca lise çağında bir oğlunuz olduğunu gözönüne alırsak Z kuşağı konusunda yazacağınız eserleri de dört gözle bekliyoruz.

 

Related posts

İspanya ve Portekiz’de yeni yangın riski

admin

Gürcistan’da Nijerya asıllı iş adamı belediye başkanı adayı oldu

admin

Atatürk’ün cenaze kortejinde taşınan çelengin parçalarına gözü gibi bakıyor

admin

Leave a Comment

Login

Do not have an account ? Register here
X

Register